Sündmuste arhiiv

Progress ja Liblikas esitlevad: ProgreLiblikas

ProgreLiblikas

FB: https://www.facebook.com/events/119528735384481/

27. oktoobril leiab Tartus Genialistide Klubis aset võimas esitluskontsert. Lavalaudadele astuvad:

Liblikas oma ahjusooja proge-psühho-doom albumiga “Unholy Moly”

Progress oma möödunud sügisel ilmunud kauamängivaga “Tulejää”, mis on nüüd saadaval ka vinüülina.

Liblikas on südantsoojendav rockbänd Tallinnast, kes haarab vaimutoitu psühh-proge-stoner maailmast. Pärast 2014. aasta lõpus ilmunud EP-d “Mothers’ Finest” on bänd eeskujulikult Euroopa piires suuremate ja väiksemate nimedega ühes tuuritanud ning selle kõrval keskendunud värske kõrvanaudingu tootmisele ja maitsestamisele.
Uus album on nüüd valmis ning ilmus 4. septembril. Varasema materjaliga võrreldes on “Unholy Moly” helikeel mitmekülgsem ja looming dünaamilisem. Kõrbemaigulised riffid ning kitarriharmooniad on sõbraks saanud süntesaatori- ja orelihelidega, vokaalide inspiratsioon ulatub Iggy’st-Bowiest Gojira ning Mastodonini.

Emakeelset retrorokki viljeleva Progressi juured ulatuvad aastasse 2009, mil trummar Mattis ja kitarrist Kristen oma lõbuks vana kooli rokkpalu jämmima hakkasid. Klapp oli algusest peale muhe, peagi leiti bassimees ja eheda 1970. aastate helipildi otsinguil toodi proovidesse ka elektriorel. Lisaks vokaalile tõi 2010. aastal liitunud Ragnar endaga kaasa saksofoni. Järgmisel aastal sai bändi liikmeks kitarrist Mattias, klahvpillid võttis enda peale nüüd juba multiinstrumentalistiks kujunenud Kristen. Basskitarrist Johani pardaletulek 2012. aastal märgib praeguse Progressi algust.
2014. aasta kevadel ilmus debüütalbum „Pillipuhujad“, misjärel oli bänd sunnitud tegema pausi — Eesti riik vajab lisaks isamaalisele rokkmuusikale ka sõjaväelist kaitset! Pagunid välja teenitud, asus Progress tööle uue materjali kallal. 2016. aasta sügisel ilmus Progressi teine kauamängiv „Tulejää“.

Pilet: 6€ (Facebook attend)/8€