Sündmuste arhiiv

ÜRO – rahust julgeolekunõukoguni

NoorteühendusteLiit

FB: https://www.facebook.com/events/102815320484494/

Eesti tüürib ÜRO Julgeolekunõukogu roteeruvaks liikmeks, kuid milliseks on kujunenud aastate jooksul seal riikidevahelised suhted? Julgeolekunõukogu on riikidele üheks olulisemaks foorumiks rahvusvahelistele julgeolekuohtudele vastamiseks. Muuhulgas on selle võimuses näiteks volitada sõjalist sekkumist rahvusvahelise rahu ja julgeoleku tagamiseks.

Millised on üldse Eesti kui väikeriigi võimalused kaasa rääkida suurriikide kõrval, kes omavad Julgeolekunõukogus sisuliste otsuste suhtes vetoõigust? Kuidas mõjutab ÜRO meie igapäevast elu ning kas tegemist on nii kaugele jääva organisatsiooniga, kui meile vahel võib tunduda?

8. novembril kell 18.00 kutsuvad Eesti Noorteühenduste Liit ja Noorte Diplomaatiakool teid Genialistide Klubisse, kus neil teemadel vestlevad lektor Raul Toomla ja Eesti Välisministeeriumi poliitikaosakonna rahvusvaheliste organisatsioonide büroo direktor Karmen Laus. Arutelu raames on publikul võimalik aktiivselt kaasa rääkida.

Üritus toimub Eesti Noorteühenduste Liidu ÜRO noordelegaadi programmi alustamise raames, mida toetab Eesti Välisministeerium.