Sündmuste arhiiv

Must Kast: “Prohvet” (ESIETENDUS)

PROHVETpiletilevi-294x425

FB: https://fb.com/events/312575135917380/

Must Kast esitleb: UUSLAVASTUS “PROHVET”

“Prohvet” on lavastus keskkonnaprobleemidest ning nendega kohaneda püüdvast inimliigist. Ehkki inimkonna tarbimiskäitumise muutmise vajalikkusest on räägitud juba aastakümneid, hakkavad sellega seotud ohud Eestis tasapisi alles nüüd, aastaringse halva suusailma valguses, inimeste igapäevateadvusesse jõudma. Kuid ka muu maailm ei anna meile selles vallas palju eeskuju: millegipärast ei suuda inimene isegi võimaliku katastroofi lävepakul loobuda oma argimugavustest, mis paratamatult kogu planeeti tumeda ja tundmatu tuleviku poole tõukavad. Ning muutuse algatamisest iga kell kergem on tõdeda, et “nii on see ju alati olnud”.

Kui palju on üksikinimene võimeline ennast ümbritsevat mõjutama ja muutma? Kas enesehävituslikkus on vältimatu või on meil siiski midagi, mis suudaks sellele vastu seista? Kas ühe väljasureva keele kõnelejal on üldse mõtet püüda midagi korda saata ülerahvastatud planeedil, kus tema kultuur ja keel jäävad valdavale enamusele igaveseks mõistetamatuks?

“Prohvet” seisab idealismi ja siiruse eest, pakkudes äratundmist ning kurbnaljakat peegeldust progressiusku ühiskonnale. Lavastus on suunatud kõigile, keda huvitab ümbritsev maailm ning selle jätkusuutlikkus. Ehkki lavastus on mõeldud eelkõige täiskasvanutele, annab “Prohvet” sisukat mõtteainet ka keskkoolinoortele.

Igale etendusele järgneb avatud vestlusring.

Autor ja lavastaja: Kaija M Kalvet
Kunstnik: Illimar Vihmar
Valguskujundaja: Karl Marken
Koreograaf: Jaanika Tammaru
Laval: Liisu Krass, Mihkel Kallaste, Kristian Põldma, Karl Edgar Tammi, Kaarel Targo

Lavastuse väljatoomist toetavad Tartu Linn, Eesti Kultuurkapital ja Tartu Kultuurkapital.