Sündmuste arhiiv

Ühikas ellujäämise koolitus

Ühikas ellujäämise koolitus

FB: https://www.facebook.com/events/1580684522006834/

Iseseisva elu alustamine on keeruline ning takistusi tuleb ette ka neil, kes on nautinud ühikaelu juba aastaid. Seetõttu korraldame kõikidele värsketele ühikaelanikele ja vanadele olijatele koolituse, et iseseisev elu kulgeks libedamalt. Näiteks saavad kõik osalejad vastuse küsimustele:

• kuidas keeta 3-minuti kiirnuudleid 1 minutiga?
• kuidas panna boksikaaslased koristama sinu asemel?
• kuidas lustida silmarõõmuga nii, et toakaaslane ei märkaks?
• kuidas korraldada pidusid nii, et valvuritädi ukse taha ei tuleks?
• kuidas ühikakommuuni abil raha teenida?
• kuidas skeemida endale vajaduspõhist toetust?

Osalemine on kõikidele tasuta, ent vajalik on eelregistreerumine:
https://goo.gl/forms/q392MX1Yhm1RwCZw1

P.S. Väga oodatud on ka need, kes veel pole ühiselamus elanud, sest kasulikke teadmisi saab koolituselt igaüks!

VikerSTART

VikerRuum

Facebook: https://www.facebook.com/events/137750133503019/

⬇English below⬇

Hooaja esimene #vikerpidu kahel korrusel!

ÜLEVAL:
Lyd
Helena
Nonüümne

SOHVASAALIS:
Kaspu
uZaza & marmar:
The Sikkening Silence (synth-pop hits from the 80′s)

Valgust heidab Madis

FB attendiga südaööni 5€
List läheb lukku 17:00
Ilma & hilja 7€
Uksel arveldamine sularahas

///

QueerSTART is a heterofriendly queer party

DJ lineup:
Lyd, Helena, Nonüümne, Kaspu
uZaza & marmar:
The Sikkening Silence (synth-pop hits from the 80′s)

Visual power by Madis

Entrance 7€
5€ with FB attend before midnight
List closes at 17:00

Vegan Brunch: Lõikuspidu

VeganBrunch

FB: https://www.facebook.com/events/1452717708156552/

Hilisel hommikusöögil Genialistide Klubis saab süüa, juua mimosat või Kuma Kombuchat, kuulata DJ-de muusikavalikut ja valmistuda laupäeva õhtuks. Ilusa ilma korral mängitakse muusikat õues ja loomulikult saavad soovijad ka pinksi mängida, lilli nuusutada või lihtsalt ennast hästi ja vabalt tunda.

There’s a vegan brunch every Saturday at Genialistide Klubi that aims to rejuvenate all minds and bodies. A special vegan menu is provided by GÖÖK and Möku will serve Mimosa coctails and Kuma Kombucha.

Menüü/Menu: peedikotletiga burger (4,5€), kõrvitsapüreesupp sibulapirukaga (4,5€), bounty (2,5€), praetud banaanid jäätisega (3€) // burger with beetroot cutlet (4.5€), creamy pumpkin soup with onion pie (4.5€), bounty (2.5€), Fried bananas with ice cream (3€)

 

Semestri alguse pidu Peopesa: Live: Meisterjaan

20645350_1259384347506423_8276239753179532346_o (1)

Facebook: fb.com/events/264164770748163/

15. septembril palume kõiki Genialistide Klubisse, kus Genklubi muutub peopesaks!. Tule tutvu uute inimestega ja naudi head muusikat toredal semestrialguspeol! Peo teise korruse teeb tempokaks:
LIVE: MEISTERJAAN
Jaan esitleb selle kontserdiga oma uut albumit ning mängib ette ka kõik vanad tuntud lood!

Tantsuks mängib muusikat mees, kes on peaaeg Cupid ise! Tema mängitud muusika järgi on lugematul hulgal inimesi teineteist leidnud. Retro pidudelt tuntud DJ MAREK PETERSON

Esimesel korrusel esitleb Murtud Südame Duo energilisele armastusele pühendatud muusikavalikut:
DJ KASPAR AUG & ILMAR KAHRO
Visuaalid: Spectromatic visuals

Vanusepiirang: 18+
Uksed kell 22:00
Pilet: Täispilet 7€
FB GOING esimesel tunnil 3€/ terve öö 5€ (interested ei loe)
TASUTA PILETEID on võimalik saada pannes GOING
Alates GOING 150 anname iga 50ndale GOING listis olijale tasuta sissepääsu.
150 Going võitja -
200 Going võitja -
250 Going võitja -
300 Going võitja
jne.

ENG:
On 15th of September we are having a party to celebrate beginning of Autumn Semester! Come and join the crowds, meet exciting people and get new acquaintances.

To lubricate social interaction, we have some performers lined up for you! Music is the way to connect with people across barriers!

LIVE: MEISTERJAAN will bring you a fusion of ancient instruments in tandem with modern synthesizers and electronic effects.

DJ MAREK PETERSON is a well-known DJ in Tartu, with over 15 years of experience, bringing people closer every fortnight at Retro parties, he knows what the crowd likes and plays exactly that!

Downstairs we have a Broken Hearts Duo, a DJ tandem, who will give you the best of the best from the last decades.

Entrance: 18+
Doors: 22:00
Ticket: 7€/3/5€ (full ticket/first hour with FB GOING/all night with FB going)
Also we will give away free tickets if you hit GOING on the event.

Igor Lager: “Plastica-fantastica!”

BenderLager

FB: https://www.facebook.com/events/147042449223057/

Meie vana sõber ja DJ Igor Lager (otse Moskvast) keerutab plaate ja inimesi.
Igor: “По музыке значит blue note records. Plastica-fantastica!”
pääs prii, olemine soe

ON teater: “Maailma ilusaim tüdruk”

Maailma_Ilusaim_Tydruk_Tomi_Kaisa_Roover

FB: https://www.facebook.com/events/169576813614601/

Siim Maateni ja Kaisa Rooveri kirjutatud ja lavastatud, tõestisündinud loole toetuva monolavastuse “Maailma Ilusaim Tüdruk” sügisesed etendused Eestimaa erinevais paigus. Seiklusliku uurimisretke võtab laval ette näitleja Siim Maaten.

“2011. aastal leidsime oma postkastist päevikud Annelt, kelle soov oli oma lugu avalikustada. Päevikud tõid päevavalgele, et tüdruk elas enese kaitsmiseks 34 eluaasta jooksul viit erinevat elu – igas elus uus nimi ning identiteet. See on monodraama, kuidas Võru Annest sai Londoni Zahra,” tutvustavad materjali Roover ja Maaten. “Päevikute, veinipudelite, seksitööstuse, psühholoog Alice Milleri teooriate, Eesti ja Euroopa lähiajaloo ning Maateni kehastatud tüdrukut kohanud tegelaste kaudu joonistub pilt armastusest, ilust ja ellujäämisest. Pilt Maailma Ilusaimast Tüdrukust.”

Juhtlause 1996. aasta päevikust: “Ta on ägedaim ja erutavaim armastatu, kes mul kunagi on olnud. Ta on uje ja tark ega lase kellelgi end petta. Ta on kaunim kui pornograafi unistus. Ta võib olla suureline ja kapriisne ning samas andestav ja armastav. Ta on tõeline pühapäevalaps, magus kuninganna…”
Etendus sisaldab seksi, uimasteid ja vägivalda. Pere väiksemad liikmed soovitame selle etenduse ajaks koju jätta, kui ei viitsi neile laval juhtuvat selgitada.

Etenduse pikkus 1h 40min

Piletid: 10/7 €

Piletite broneerimine onteater@gmail.com ja müügil kohapeal pool tundi enne etenduse algust. Piletid peagi ka Piletilevis.

Suur tänu: Bois MM ja Eesti Kultuurkapital.

Kontakt:
onteater@gmail.com

Jaapani kuu kontsert: Tühjuse ilu

21122232_1620768887954104_8785502100131144214_o

Facebook: fb.com/events/1668441283190050/

Duo KUUKUU kontserdi teema on „TÜHJUSE ILU“ – selle mõtte, sõnapaari mõistatamine, interpretatsioon jaapani bambusflöödi (shakuhachi) repertuaari kaudu ja ka eesti rahvamuusika improvisatsioonid põimituna väikekandlega ja rubapiga (Kesk-Aasia pikakaelaline lauto).

KUUKUU (jp. k. tühi/tühjus/tühine, vakantne) on duo Tartust, kes kannab ammust koosmusitseerimise rõõmu – nakkust, mille ilmnemisel on vastupandamatu vajadus teineteist helidega masseerida ja tajuda muusikategemistes õnnetuuli.

Mõlemad pillimängijad on alustanud ühise huviga euroopa keskaja-
ja rahvamuusika (iiri ja eesti) vallas. 1990-date algusest pärinevad ka duo esimesed kirgastavad ja innustavad improvisatsioonid shakuhachi-flöödi ja näppepillidega (tollel ajal klassikalise kitarriga). Roland Suits peab olulisemaiks eeskujuks shakuhachi suurmeistrit Takashi Tokuyamat ja on saanud temalt õpetust ja juhendamist. Toivo Sõmer on lautomängu lihvinud erinevate meistrite käe all nagu Rolf Lislevand (Norra), Paul Beier (Itaalia) ja kandlemängu krutskeid õppinud Viljandi Kultuuriakadeemias.

KUUKUU:
Roland Suits – shakuhachi, vurr
Toivo Sõmer – väikekandled, rubap, kell

Kontsert toimub Genialistide klubis.
Piletihind 6€ (õpilastele ja pensionäridele 3€).

Jaapani kuu on septembris algav AniMatsuri festivali raames toimuv ürituste sari, mis on mõeldud Jaapani kultuuri tutuvustamiseks igas vanuses huvilistele. Jaapani kuu hõlmab filmiõhtuid, ettekandeid, kontserte, töötubasid ja palju muud. Üritusi jagub seekord Tartu kõrval veidi ka Tallinnasse.

The theme of the duo KUUKUU’s concert is “THE BEAUTY OF EMPTINESS“ – pondering and interpreting the meaning of this pair of words through the repertoire of the Japanese bamboo flute (shakuhachi), which is interwoven with improvisations on Estonian folk music on the small zither and the rubap (a long-necked lute, string instrument widely disseminated among central asia peoples).

KUUKUU (in Japanese empty/emptiness/paltry, vacant) is a duo from Tartu who have shared an infectious joy in making music together for many years. When this “infection“ makes itself felt, there is an irresistible need to massage one another with sounds and feel the winds of joy blowing around them through music-making.

Both performers began with a common interest in the music of medieval Europe and folk music (Irish and Estonian). The duo’s first inspiring and illuminating improvisations combining the Japanese bamboo flute (shakuhachi) and stringed instruments (at that time the classical guitar) date from the beginning of the 1990s. Roland Suits considers shakuhachi grand master Takashi Tokuyama to be his most important mentor, from whom he has received instruction and guidance. Toivo Sõmer has polished his lute-playing under the direction of different masters such as Rolf Lislevand (Norway) and Paul Beier (Italy), and added to his tricks and twists of zither-playing at the Viljandi Culture Academy.

KUUKUU:
Roland Suits – shakuhachi, humming top
Toivo Sõmer – small zithers, rubap, bell

The concert takes place at Genialistide klubi.
Ticket price 6€ (3€ for students and pensioners).

Japan Month is a series of events that take place for a month starting in September. The aim is to introduce the wonderful culture of Japan to those who are interested in knowing more about the land of the rising sun. There will be different presentations, workshops, movie nights etc. This year we will also be having a few events in Tallinn.

Japan Month is a part of the AniMatsuri festival taking place on the 23rd to 24th of September.

Experimental Film Evening #8

ExperimentalFilmEvening

FB: https://www.facebook.com/events/117360855629609/

Dear experimental film fans, greetings! I hope the summer was wild and warm. Autumn in Estonia hasn’t started warm, but at least Experimental Film Evening is back after the summer break to help you escape.

We will show a single film only this month, 1999′s utterly charming, and only slightly twisted, love story TUVALU, the debut film by German director Veit Helmar. We show many films from the early 20th century at EFE, this one, from the other end of that century, clearly show the influence of early German cinema and other pioneering films – just about every experimental technique in the book is used here.

Tere, eksperimentaalfilmide sõbrad! Loodan, et teie suvi oli põnev ja kuum. Eestimaa sügis on alanud jahedalt, kuid Eksperimentaalfilmide Õhtu on suvepuhkuselt tagasi ja viib teid taas metsikutele rännakutele.

Sel kuul näitame ainult ühte filmi, 1999. aasta ääretult armsat ja ainult pisut veidrat armastuslugu “TUVALU”, mis on saksa režissööri Veit Helmari esimene film. Oleme EFE klubis näidanud mitmeid filme 20. sajandi algupäevilt, kuid seekordne film, mis tuleb meieni küll sajandi lähemast otsast, omab selgeid mõjutusi varasest Saksa kinokunstist ning teistest algusaegade filmidest – siin on kasutatud pea kõiki tuntumaid eksperimentaalse filmikunsti tehnikaid.

Starring Chulpan Khamatova and Denis Levant.

Comedy Estonia: Möku Open Mic

ComedyEstonia

FB: https://www.facebook.com/events/1848381662143805/

Comedy Estonia Open Mic-il on võimalus nii kogenud kui ka esimesi samme tegevatel püstijalahumoristidel avatud ja vahetus keskkonnas nalja teha. Kel huvi esineda, andke oma soovist märku Facebooki kaudu või meilitsi (info@comedyestonia.com). Oodatakse nii eesti- kui ka ingliskeelseid etteasteid.

Sissepääs on tasuta, aga annetused on teretulnud, et toetada Comedy Estonia meeskonna sõite ühest esinemispaigast teise.

 

Come down to Möku September 11th for another fun night of Stand Up Comedy!

Open Mic is the show where both new and more experienced comedians can try out their new material in a free and relaxed space. It also gives the opportunity for new performers to have a go and learn more about doing Stand Up.

If you would like to perform at Open Mic, contact us via our Facebook page or info@comedyestonia.com.

The show is presented mostly in Estonian with some acts in English!

The show starts at 21.00 and entry is free but we do have a bucket for donations at the end.

We use the cash to travel around Estonia and performing more and more shows, so we greatly appreciate your support!

ESN Tartu Speed Friending

ESNSpeedFriending

FB: https://www.facebook.com/events/342565916201696/

Oled sa kunagi soovinud, et sul oleks sõpru ja tuttavaid üle kogu maailma? Nüüd on sinu võimalus see mõte teostada! Juba see pühapäev ootame kõiki Genialistide Klubisse. Saame omavahel tuttavaks, surume kätt, jagame muljeid. Ja mis peamine – saame endale tuttavad/sõbrad kogu eluks üle kogu maailma. Tule ja veedame koos ühe mõnusa õhtu, hea tuju on garanteeritud!

Here is the chance for you to get to know your new fellow students from all around the world. Come and enjoy! More friends = More fun, Approved equation by all scientists.
________________________________________________
WHAT: ESN Tartu Speed Friending
WHEN: Sunday, 10th of September 20:00/8PM.
WHERE: Genialistide Klubi, Magasini 5, Tartu.
HOW MUCH: FREE
CONTACT: Ayham Taleb (fb), tartu@esn.ee

See you all soon!
With love,
ESN Tartu

Genialistide Klubi 11. sünnipäev ja Draama festivali lõpupidu

Miljardid by Herkki Erich Merila 2017

https://www.facebook.com/events/1885801778407495

LIVE: Miljardid

DJ-d: Karl Edgar Tammi (Must Kast), Kashel (Genialistide Klubi), Sander Põllu (Draama festival), Illimar Vihmar (Draama festival), Veiko Tubin, Katrin Pärn (Tartu Uus Teater), Martin Tikk (Viljandi Kultuuriakadeemia XI lend), Kaspar Aug (Generaadio), Villem Varik (qq festival, Viljandi Loomemajanduskeskus, Mulks)

Binaarpoeesia* – Taavet J Jansen, Riina Maidre, Peeter Rästas (nimekiri täieneb).

Ajakava:
I korrus
22-23.30 Karl Edgar Tammi ja Kashel
23.30-01 Sander Põllu ja Illimar Vihmar
01-02 Veiko Tubin
02-03 Katrin Pärn
03-03.40 Martin Tikk

II
22.30-23.15 BinaarPoeesia
23.30-00.30 Miljardid
00.45-03.30 Villem Varik ja Kaspar Aug

*BinaarPoeesia on luuleõhtu, kus loetakse inimese ja arvuti koostöös sündinud luulet.

Pilet: Facebooki going’uga enne südaööd 5€, ilma ja hilja 8€

Draama off: “Peks mõisatallis” (Must Kast)

PeksMõisatallis

http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/peks-moisatallis-must-kast-draama-off-2017-219846/

Lavastaja BIRGIT LANDBERG
Kunstnik ILLIMAR VIHMAR
Valguskunstnik EMIL KALLAS (Tallinna Linnateater)
Helikunstnik STEN ARVI
Dramaturg PAUL PIIK (Kinoteater)

Laval
JAANIKA TAMMARU
KAAREL TARGO
KRISTJAN LÜÜS

Meile on maalitud pilt eestlaste minevikust kui mustast august, kus laed olid oi-oi kui madalad, kört oi-oi kui vedel. Ent teatrikoolis õpetati esimesel kursusel tantsima Kivikasukat. See oli nende eesti talumeeste tants, kes õmblesid enda kasukate alla kive ja heina, et mõisas “paar piitsalööki” ära taluda. Pärast silkasid kodu poole ja itsitasid pihku: “Vaat, kus ma seekord ikka karjusin!” Kannatamine oli paratamatu, huumorimeel oli valik. Kumb meid tegelikult päästis?

Trupi ühistööna valmiv humoorikas “Peks mõisatallis” on uurimus kannatamisest. Meie, eestlased, oleme õppinud kannatamist pühaks pidama. Kui keegi küsib „Kuidas läheb?“, on auasi vastata, et töö tapab, et on kiire, et on raske. On tavapärane, et arsti juurde minnakse alles siis, kui on liiga hilja – mis see väike valu ikka teeb? Kas kannatamise harjumus tuleb inertsist või on see kultuuripärand? Oleme ju ajalooõpikute järgi olnud 700 aastat orjarahvas ning kes teab, kui kerge elu ka enne seda oli.

EV 100 on lähedal ning sellist heaolu nagu praegu pole Eestil olnud kunagi varem. Ent isegi 25 aastat täielikku vabadust ei ole suutnud kaotada meie rahvuslikku kreedot: “Kes kannatab, see kaua elab.”

Kui etendus on halb – kannatad ära.
Sündmuse koduleht: http://www.draama.ee

Vegan Brunch: Sünnipäevahommik

brunch1-01-01x-01

Facebook: fb.com/events/1600099653394455/

Hiline hommikusöök Genialistide Klubi tähendab, et saab süüa, juua Möku mimosat või Kuma Kombuchat, DJde muusikavalikut kuulata ja laupäeva õhtuks valmistuda.

Ilusa ilma korral mängitakse muusikat õues ja loomulikult saavad soovijad ka pinksi mängida, lilli nuusutada või lihtsalt ennast hästi ja vabalt tunda. Tere tulemast!

At Brunch, we serve food, drinks and music. Bring a friend, get a mimosa or Kuma Kombucha from Möku and relax.

Menüü/Menu:

  • Tiramisu 3.-
  • Maasika pop-tardid 3.-
  • “Tuunikala” võikud 4.-
  • Frittata värske salatiga 4.50
  • Tiramisu 3.-
  • Strawberry pop-tarts 3.-
  • “Tuna” sandwiches) 4.-
  • Frittata with fresh salad 4.50

#tartuveganbrunch #genklubi11

Raadz

20245863_1062422863887900_7695015577049722916_n

https://www.facebook.com/events/1599164146817294/

Raadz (Pudru Kuul)

Raadz on troopiline mees, kes toob su kõrvadesse sooja saundi ja kehasse vabastavad võnked. Usalda ennast tema rüppe ja sa ei kahetse!

https://www.facebook.com/pg/Raadz.DJ

Draama off: “Peks mõisatallis” (Must Kast)

PeksMõisatallis

http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/peks-moisatallis-must-kast-draama-off-2017-219681/

Lavastaja BIRGIT LANDBERG
Kunstnik ILLIMAR VIHMAR
Valguskunstnik EMIL KALLAS (Tallinna Linnateater)
Helikunstnik STEN ARVI
Dramaturg PAUL PIIK (Kinoteater)

Laval
JAANIKA TAMMARU
KAAREL TARGO
KRISTJAN LÜÜS

Meile on maalitud pilt eestlaste minevikust kui mustast august, kus laed olid oi-oi kui madalad, kört oi-oi kui vedel. Ent teatrikoolis õpetati esimesel kursusel tantsima Kivikasukat. See oli nende eesti talumeeste tants, kes õmblesid enda kasukate alla kive ja heina, et mõisas “paar piitsalööki” ära taluda. Pärast silkasid kodu poole ja itsitasid pihku: “Vaat, kus ma seekord ikka karjusin!” Kannatamine oli paratamatu, huumorimeel oli valik. Kumb meid tegelikult päästis?

Trupi ühistööna valmiv humoorikas “Peks mõisatallis” on uurimus kannatamisest. Meie, eestlased, oleme õppinud kannatamist pühaks pidama. Kui keegi küsib „Kuidas läheb?“, on auasi vastata, et töö tapab, et on kiire, et on raske. On tavapärane, et arsti juurde minnakse alles siis, kui on liiga hilja – mis see väike valu ikka teeb? Kas kannatamise harjumus tuleb inertsist või on see kultuuripärand? Oleme ju ajalooõpikute järgi olnud 700 aastat orjarahvas ning kes teab, kui kerge elu ka enne seda oli.

EV 100 on lähedal ning sellist heaolu nagu praegu pole Eestil olnud kunagi varem. Ent isegi 25 aastat täielikku vabadust ei ole suutnud kaotada meie rahvuslikku kreedot: “Kes kannatab, see kaua elab.”

Kui etendus on halb – kannatad ära.
Sündmuse koduleht: http://www.draama.ee

Kinoteek

20638821_1072434746220045_638784016139544863_n

Facebook: http://fb.com/events/1582715368416463/

DJ Nuxx & DJ Jassa: music from cult, obscure, groovy and rare fiction movies